اهداف بازاریابی Marketing goals

اهداف بازاریابی در وب سایت کوک


اهداف بازاریابی

بازاریابی یعنی جذب و حفظ مشتری از طریق رفع نیاز و کسب رضایت او … من به این میگم: اهداف بازاریابی

  • برنامه‌ریزی بازاریابی و فروش ما به این ترتیب میباشد:

پژوهش بازاریابی

در ابتدا اقدام به پژوهش بازاریابی کمی و کیفی نموده و سپس به تدوین استراتژی بازاریابی در حوزه‌های مختلف می‌پردازیم. پس از گردآوری اطلاعات، مرحله بعد برای برنامه‌ریزی بازاریابی و فروش شامل بخش بندی ، هدف گذاری، جایگاه یابی می‌باشد.

– مرحله بعد به منظور برنامه‌ریزی بازاریابی و فروش ، برندینگ ، تدوین سیاستهای قیمت گذاری ،توزیع و پخش ، ارتباطات شامل تبلیغات و غیره می‌گردد.

– مرحله بعد برای برنامه‌ریزی بازاریابی برنامه محصولات و خدمات برنامه خدمات پس از فروش ، برنامه تبلیغات و روابط عمومی

– در مراحله نهایی برنامه‌ریزی بازاریابی، داشبورد ارزیابی عملکرد بازاریابی و فروش آماده می‌گردد. در نهایت جهت برنامه‌ریزی بازاریابی و فروش آموزش لازم جهت بهره برداری بهینه از نیروی فروش، مدیریت ارتباط با مشتری، مدیریت منابع انسانی در حوزه فروش و بازاریابی است. و همینطور مدیریت تعالی برند یکی از اجزا اساسی در برنامه‌ریزی بازاریابی می‌باشد.

نتیجه‌گیری

کلیه موارد فوق جهت برنامه‌ریزی بازاریابی در دستور کار قرار گرفته و در نهایت این استراتژی‌‌ها توسط فرمهای عملیاتی برنامه‌ریزی‌ بازاریابی اجرایی می‌شود. در این فرم ها بهینه‌سازی زنجیره ارزش بازاریابی و فروش به صورت عملیاتی حاصل می‌شود.

برنامه‌ریزی بازاریابی

برنامه‌ریزی بازاریابی یکی از مهم‌ترین و کار آمدترین ابزار بازاریابی به منظور پیشرفت هر نوع کسب و کاری می‌باشد. نکته مهم این است که برنامه‌ریزی به تنهایی و به خودی خود عامل موفقیت سازمان یا محصول در بازار نمی‌شود.
عنصری که باعث موفقیت سازمان شما خواهد شد، تعهد مدیران به اجرای یک برنامه‌ریزی بازاریابی درست و به هنگام است. شناسایی فعالیت های تک تک های پرسنل واحدهای سازمان، شناسایی بازارهای هدف که به محصول شما نیازمندند و یا به آن علاقه دارند. و سپس جذب و وفادار سازی مشتریان به منظور کاهش هزینه‌های تبلیغاتی و همچنین افزایش درآمدهای ناشی از مراجعه مشتریان براساس این برنامه باید با توجه به تمام شرایط محیطی، سیاسی و اقتصادی جامعه تدوین گردد.

سرفصل‌های برنامه‌ریزی بازاریابی

  1. برنامه‌ریزی بازاریابی کوتاه مدت.
  2. برنامه‌ریزی بازاریابی میان مدت.
  3. برنامه‌ریزی بازاریابی بلند مدت.

مجموعه بازاریابی ما از سال 1370با هدف مطالعه و اجرای پروژه‌های مدیریت بازاریابی، برندسازی، فروش و تجاری سازی وارد میدان گردید. قبل از اینکه بخواهم یک گروه تشکیل بدهم نوعی دیدگاه نوین به بازار و مشتری داشتم. به نظر من در امر خرید و فروش: بازاریاب ، فروشنده، خریدار و و و همه و همه مشارکت دارند.
نگریستن به مشتری در جایگاهی متفاوت بازاریابی پیچیده نیست، مشتری یک شی ء نیست .مشتری انسانی است که روح دارد، فکر دارد و نیاز به کمک دارد. بنا نهادن فرهنگ تحقیقات بازاریابی و توسعه و هدایت صحیح آن در صنعت با بالاترین کیفیت و کمترین هزینه و در زمان مناسب درک جامع رفتار و نیازهای مصرف کننده و تحلیل انتقادی فرصت ها برای شناسایی مزیت رقابتی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید